fbpx

All rights reserved JUMILIAN KIDZ ® 2021. Copyright © PureCode Records.

Jumilian Kidz, müzik kariyerine 2002 yılında başladı. Kariyerinin başladığı bu yıllarda dijital ortamlarda kendi prodüksiyonlarını hazırlamaya başlayarak, prodüktörlük kariyerinin de adımlarını atmaya başladı.

DJ’lik kariyerindeki önemli adım olan ve profesyonel olarak mesleğe adım atarak performans sergilemeye başlaması 2004 yılında DJ Bora K. (Bora Kondoz) tarafından kurulan DJ SCHOOL aracılığıyla sağlanmıştır. DJ SCHOOL aracılığıyla birçok etkinlikte yer almaya başlayarak kariyerinin adımlarını hızlıca yükseltmeye başlayan Jumilian Kidz, elektronik müziğe olan ilgisini katıldığı DJ’lik yarışmasında “Trance” müzik alanındaki çalışmaları ve seçtiği parçalar ile göstermiştir. 

2005 yılının başlarında evine kurduğu mini studio ile prodüksiyonlarına devam eden ve bu sıralar DJ’liğe de devam eden Kidz, kariyerinde bir çok başarıya ve büyük etkinliklerde yer almaya başlamıştır. 

2006 yılında Kıbrıs’ta Atesh K. (Ateş Kozal) tarafından kurulan ve ilk Label olan REGULAR BEATS RECORDS ile çalışmaya başlayarak. İlk olarak hazırladığı TRANCE türündeki parçalarını Regular Beats Records’un “Trance Department” dalını oluşturarak yayınlamıştır. Yayınladığı albümü “MILESTONE EP” olarak kayıtlara geçtikten sonra prodüksiyonlarına hızlıca devam etmeye başladı.  

DJ’lik kariyeri boyunca birçok yerde performans sergileyen Kidz, büyük festivaller ve etkinliklerde de performans sergileyerek yoğun bir tempoda çalışmaya devam ederken kendisine gelen Resident DJ’lik teklifini değerlendirerek. 2012 yılında Kıbrıs Girne’de bulunan ve Rocks Hotel’e ait olan ONYX adlı mekanda görevine başlamıştır. 

ONYX’te resident DJ görevinde olduğu dönemlerde 4 yıl boyunca FashionTV’nin Kıbrıs’ta düzenlediği MissFashion ve FTV After Party organizasyonlarının resmi DJ’i olarak görev almıştır. 

 

Dünyaca ünlü birçok isimle sayısız gece ve sahneyi paylaşan Jumilian Kidz, kariyeri boyunca günümüze kadar; Nick Warren, Stan Kolev, Finnebassen, Jose Maria Ramon, Olivier Giacomotto, Kevin Yost, Wolfson, Paul Van Dyk, Cosmic Gate, Marco V, Rank 1, Joop, 4 Strings, Jes, Emma Hewitt, Da Queen, Kıvanch K. and Atesh K. gibi büyük isimlerle ayni sahnede performans göstermiştir.

 

Performans sergilediği bazı önemli mekan ve festivallerden bazıları; Xtreme Dot Fest, The Void (Beach Party), Electromono Arena, Cage Club (Wonderland) Virgin Island Festival, Yuka Blend Festival, Papa Bar. Escape Beach Club, Coco Bongo Island

 

 

Resmi olarak yayınladığı ve düzenli olarak hazırladığı “AMSTERGROUND PODCAST” bugün birçok web sitesi üzerinden eş zamanlı yayınlanan bir Podcast haline gelmiştir. Bazı radyolar üzerinde düzenli olarak yayınlanan Amsterground Podcast, Spotify, iTunes ve YouTube gibi dijital platformlarda da bulunmaktadır. 

2018 yılında kendi şirketini kurmaya ve resmi olarak bir müzik yayın altyapısı kurmaya karar alan Kidz, “PURE CODE RECORDS” adını verdiği şirketini kurmuştur.

 

Jumilian Kidz’in kariyerindeki müzik değişimi ve gelişen müzikal tecrübesine bağlı olarak hazırladığı ilk “Single” çalışması olan “KALAHARI” kendi şirketi olan PureCode Records üzerinden yayınlanmıştır. 

 

Fkir yaratcısı ve kurucusu Bora K. olan “BIOLOGIK” topluluğu içerisinde yer alarak uzun bir süre “Biologik” adı altında işlere imza atmıştır. “Music For Biologik People” sloganı ile birçok etkinlikte Biologik Ekibi ile performans sergilemiştir. 

 

İlk single çalışmasının ardından “I’M ONLY HUMAN” adlı parçasını kendi şirketinden yayınlayarak müzik kariyerine yavaş yavaş gelişimler katan Kidz, prodüksiyon kariyerini ön plana çıkararak zamanının büyük bir bölümünü müzik üretimine harcamaktadır. 

 

Jumilian Kidz, daha sonra dijital siteler üzerinde çok fazla ses getiren “FUTURE EP” albümünü yayınlamıştır. Albümde yer alan ve albümün adını alan “FUTURE” parçası Progressive Astronaunt gibi büyük bir paylaşımcı firma tarafından da yayınlanarak desteklenmiştir. 

Future EP albümünde yer alan diğer parçaları olan; “EREBUS”, “AMATRE” ve “IMAGINE” de Future kadar ilgi görmüş ve beğenilmiştir. 

 

Farklı bir tarza sahip olan ve Future albümünden sonra yayınlanan “GLARE” ve “AUGUST” adlı iki adet single çalışması da birçok kişi tarafından beğenilmiştir. 

 

2020 yılında yaptığı YEAR MIX ile çok fazla dikkat ve dinlenme çeken Jumilian Kidz, 2021 yılında da birçok albüm ve single çalışmasının hazırlıklarına başlamıştır. 

 

2021 yılının ilk yayınlanacak parçası olan “LOVE YOU MORE” ve “CITY LIGHTS” yayınlanmıştır. 

Discography

Back to top